.Jest to możliwe, przede wszystkim dlatego, że rywalizacja, jaka stale trwa pomiędzy kolejnymi bankami, przyczynia się do poprawy jakości usług. Biorąc udział w tym swoistym wyścigu zbrojeń, banki gotowe są na implementację najnowszych rozwiązań, by tylko umożliwić kredytobiorcom uzyskanie możliwie jak najkorzystniejszej oferty.

Naturalnie, na nowych pomysłach, które mają za zadanie zwrócić na siebie uwagę jak największej liczby ewentualnych kredytobiorców, korzystają także i sami klienci banków. Banki, walcząc między sobą o klientów, w sposób pośredni, sprawiają, że oferty bankowe stają się coraz bardziej efektowne. Oferta, która obejmuje kredyty gotówkowe, odróżnić może się od ewentualnej propozycji ze strony konkurencji, przede wszystkim czasem spłacania rat oraz rat tych wysokością. Mimo, że zaobserwować można naśladownictwo banków w kwestii ustalania nowych ofert, zawsze istnieją pewne subtelne różnice. Różnice te, z reguły są decydujące przy wyborze odpowiedniej oferty banku. Obecnie, obiektem dużego zainteresowania klientów są kredyty gotówkowe z odroczoną spłatą. Odroczona spłata kredytu, nie była dawniej tak łatwa do uzyskania jak obecnie. Możliwe, stało się to właśnie dzięki temu, że kredyty gotówkowe, oferowane są przez różne banki i kiedy jeden z nich udzieli odmowy, warto poszukiwać innej oferty. Sam kredyt gotówkowy z odroczoną spłatą, charakteryzuje się tym, że istnieje możliwość odsunięcia ostatecznego czasu koniecznej spłaty kredytu w sytuacji kryzysowej.

Odroczenie spłaty w przypadku kredytu takiego rodzaju, może zostać przeprowadzone na okres 6 miesięcy, przy czym powód do takiego działania, musi być istotny. Za istotny powód, dla którego odraczana jest spłata na 6 miesięcy, uznaje się, między innymi takie przypadki losowe, jak poważna choroba, która wymaga długotrwałego i kosztownego leczenia, bądź też, przykładowo, niespodziewanej utraty pracy.