To dobra wiadomość dla osób, które rozpoczęły nową pracę zaledwie miesiąc lub dwa przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny.

Ważna jest stała pensja Tak długo jak nowy pracodawca daje CI regularne wynagrodzenie i nie jest to oparte wyłącznie lub w dużej mierze na prowizjach, wówczas wnioskodawca powinien mieć niewielkie trudności z uzyskaniem kredytu hipotecznego, o ile ta nowa pensja zapewnia wystarczająco duży dochód, aby wesprzeć nowy stan finansowy kredytobiorcy uzupełniony o spłaty kredytów hipotecznych.

Komplikacje mogą pojawić się, gdy kredytobiorcy polegają na dochodach z innych źródeł. Pożyczkobiorcy, którzy przeszli z płatnego zatrudnienia do pracy na własny rachunek, będą musieli wykazać co najmniej dwuletnie zeznanie podatkowe, aby udowodnić, że ich nowy dochód jest stabilny i prawdopodobnie nie zniknie w najbliższym czasie. Jeśli nie będą w stanie zapewnić tych zwrotów, kredytodawcy nie będą uważać tych złotówek spływających na własny rachunek za część dochodów kwalifikujących.

Pożyczkobiorcy, którzy przejdą do nowej pracy w innej dziedzinie, mogą dać kredytodawcom dłuższą chwilę do namysłu. Ale większość kredytodawców jest gotowa nie zwracać uwagi na zmianę pracy jeśli nowa praca opłaca się i widać to na podstawie wynagrodzenia. Jeśli pożyczkobiorca zmienia pracę, powiedzmy, że pożyczkobiorca był naukowcem, a teraz jest prawnikiem, to jest to sprawa indywidualna. Być może nawet teraz ma większe szanse na to, by uzyskać kredyt hipoteczny.

Uważaj na dochód z premii lub prowizji Kredytobiorcy muszą zachować ostrożność w podejmowaniu nowych miejsc pracy, w których duża część ich rocznego wynagrodzenia będzie składać się z premii lub prowizji, które mogą wzrosnąć lub spaść. Kredytodawcy są bardziej nieufni, jeśli chodzi o dochód, który nie jest tak stabilny jak tradycyjne wynagrodzenie.