Aby portfel był zawsze pełny :)

To content | To menu | To search

Tag - lokaty

Entries feed

Internetowe lokaty bankowe

Szybkie tempo życia, brak czasu sprawiają, że coraz więcej rzeczy załatwiamy za pośrednictwem internetu. Wymieniamy się korespondencją, zapisujemy się na kursy,robimy zakupy a coraz częściej zarządzamy również swoimi finansami. Konto internetowe jest bardzo wygodną i popularną opcją. Za jego pomocą można opłacać nie tylko rachunki ale korzystać również z innych produktów finansowych. Takich jak na przykład lokaty bankowe. Wejdź na Moja skarbonka - najlepsze lokaty terminowe - i wybierz najlepszą ofertę odpowiednia dla Ciebie.

Lokaty internetowe pod wieloma względami biją na głowę tradycyjne lokaty zakładane bezpośrednio w bankowych placówkach. Największa korzyść odnosi się do wysokiego oprocentowania. Kolejny plus to wspomniana wcześniej wygoda. Nie trzeba wchodzić z domu by znaleźć i porównać najlepsze oferty lokat bankowych. Na spokojnie w ulubionym miejscu w domu, przy kawie możemy założyć najlepszą według nas lokatę. Dostęp do internetowych lokat jest wynikiem coraz intensywniejszego rozwoju mobilnej bankowości.

Najprościej internetowe lokaty bankowe zakładać w banku, w którym to już posiadamy konto bankowe. Wystarczy się jedynie zalogować, wejść w odpowiednią zakładkę i kilkoma kliknięciami myszki określić rodzaj lokaty, termin zdeponowania pieniędzy oraz wysokość depozytu. Lokaty bankowe przez internet można oczywiście zakładać również w tych bankach, w których nie posiadamy konta osobistego. Za pomocą specjalnego formularza wpisujemy wszystkie niezbędne dane do założenia lokaty. Na koniec wystarczy przelać środki by móc cieszyć się dodatkowym zyskiem.

Lokaty internetowe zapewniają bezpieczeństwo naszym pieniądzom. Pomimo niskiego oprocentowania lokat bankowych warto zdecydować się na ten produkt finansowy. Niewielki zysk z lokaty ochroni nasze pieniądze przed inflacją. Internetowe lokaty bankowe tak sam jak tradycyjne objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Nawet gdyby bank zbankrutował nasze pieniądze dzięki BGF są zabezpieczone.

Internetowa lokata od tradycyjnej lokaty nie różni się za bardzo. Tak jak przy tradycyjnej lokacie, tak przy lokacie internetowej wcześniejsze zerwanie umowy skutkuje utratą wszystkich dotychczas nagromadzonych zysków. Wśród ofert bankowych można jednak znaleźć prawdziwe perełki. Za wcześniejsze zerwanie lokaty niektóre banki nie zabierają nagromadzonego zysku. Ogólnie rzecz biorąc na lokatach bankowych internetowych można zarobić od 0,70 do 5 %. Oprocentowanie uzależnione jest jednak od wielu czynników. Między innymi od tego na jak długo założona jest lokata bankowa. Im dłużej tym łatwiej wypracować większy zysk z depozytów pieniężnych.

Perspektywy oszczędzania na lokatach bankowych

Nowoczesne społeczeństwa zmieniają profil swojego funkcjonowania. Z jednej strony ludzie chcą szybko zarobić, ale nie chcą z drugiej strony podejmować zbyt dużego ryzyka. Lokaty bankowe odpowiadają tym potrzebom i skupiają wokół siebie od lat sporą grupę zwolenników. Jakie jednak lokaty bankowe posiadają perspektywy i czy warto się jeszcze nimi zajmować, biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój rynku kapitałowego?

Jak wygląda sytuacja na obecnym i przyszłym rynku lokat bankowych?

Rynek lokat bankowych przechodzi prawdziwą rewolucję. Z jednej strony państwo narzuca podatek od zysków kapitałowych w przypadku oszczędzania. A z drugiej strony banki proponują klientom narzędzia multimedialne o zwiększonej stopie zwrotu, a także lokaty połączone z profesjonalnymi inwestycjami. Banki uświadomiły sobie, że oprocentowanie jest najważniejsze dla klienta. Lokaty promuje się nawet w strefie grupowych transakcji. Niektóre instytucje finansowe współpracują z blogerami lub tematycznymi, ekonomicznymi portalami i konkretnym czytelnikom (grupie docelowej) zwiększają skalę oprocentowania. Do tego banki rywalizują o uwagę klientów. Podmiotów na rynku jest wiele, a przeniesienie pieniędzy nic nie kosztuje i jest proste, szczególnie drogą internetową. Widać wyraźnie, że lokaty zmieniają swój profil. Łączy się je z akcjami, certyfikatami inwestycyjnymi, a także innymi instrumentami inwestycyjnymi bardziej długoterminowo. W tym przypadku klient nie ma gwarancji zarobku, ale nie ma też możliwości straty całości kapitału. To zatem niezła alternatywa dla samodzielnych praktyk na rynku kapitałowym. Poza tym niskie stopy procentowe utrzymujące się długo w gospodarce zachęcają ludzi do poszukiwania nowych form lokaty nadwyżek finansowych.

Oszczędzanie coraz łatwiejsze na nowoczesnych lokatach bankowych

Środowisko multimedialnej bankowości zmieniło znacząco rynek nowoczesnych lokat i innych instrumentów oszczędnościowych. Większa konkurencyjność tego rynku pozwala klientom na stawianie korzystniejszych dla siebie warunków. Większość instytucji finansowych wychodzi tym potrzebom naprzeciw. Wysokie stopy zwrotu, porównywalne do zwyczajowych inwestycji staną się możliwe do uzyskania w przyszłości także na lokatach bankowych, co wynika z powyższego artykułu.