Aby portfel był zawsze pełny :)

To content | To menu | To search

Tag - lokaty bankowe

Entries feed

Lokata bankowa to dobre rozwiązanie.

Lokata bankowa to narzędzie ekonomiczne, które może nam bardzo pomóc w życiu, naszym życiu codziennym i życiu naszły rodzin a także najbliższych. To sprawia, że warto sięgać po lokatę bankową, warto się tym zagadnieniem bliżej zainteresować, po to by mieć swoje zdanie na ten temat, i wiedzieć, z czym ma się do czynienia. Dlatego też przyjrzymy się teraz bliżej temu, czym jest w zasadzie lokata bankowa i jak należy tą rozumieć, jak dobrze wykorzystywać i dlaczego w zasadzie jest ona dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze i najważniejsze, lokata bankowa to nic innego jak nasze miejsce w banku, na którym to będziemy mogli przechować nasze pieniądze i oszczędności, czasem nawet oszczędności naszego życia. Co ważne i czego powinniśmy mieć świadomość, lokata bankowa jest w pełni bezpieczna, to też nie będziemy musieli martwić się o nasze pieniądze, ponieważ będą one całkowicie bezpieczne, z resztą można sobie zadać retoryczne pytanie, czy może być bezpieczniejsze miejsce dla naszych pieniędzy niż sam bank? Dodatkowym atutem, ale bardzo ważnym atutem lokat bankowych jest to, że pieniądze zdeponowane na takiej lokacie nie leżą bezczynnie, co to znaczy? To znaczy, że cały czas pracują na siebie i na nas. Dlaczego? Dlatego ponieważ lokaty bankowe sa oprocentowane to też pieniądze ulokowane na takiej lokacie podlegają konkretnemu oprocentowaniu i względem tego oprocentowania pomnażają się, to bardzo dobra informacja dla każdego, kto chce skorzystać z lokaty.

Continue reading...

O czym warto pamiętać przed założeniem lokaty?

Jak wiadomo obecnie lokaty bankowe są jedną z najpopularniejszych form oszczędzania pieniędzy. Na ulokowanie na nich swoich środków decyduje się coraz więcej Polaków. Dzieje się tak, ponieważ jako społeczeństwo przekonaliśmy się już, że warto zawczasu samemu zadbać o swoje finanse. Z drugiej strony zaś zdajemy sobie sprawę z tego, że właśnie lokaty bankowe są najbezpieczniejszą formą oszczędzania i pomnażania własnych środków finansowych. Nic więc dziwnego, że w ofercie banków pojawiają się coraz to nowe lokaty, które mają zachęcić potencjalnego klienta. Zanim jednak podejmie się decyzję o wyborze konkretnej lokaty i zdecyduje się na powierzenie bankowi swoich oszczędności warto o paru rzeczach pamiętać. Wejdź po najlepsze lokaty styczeń 2019 - moja-skarbonka.pl i zobacz w jakim banku warto zostawić swoje pieniądze.

Continue reading...

Internetowe lokaty bankowe

Szybkie tempo życia, brak czasu sprawiają, że coraz więcej rzeczy załatwiamy za pośrednictwem internetu. Wymieniamy się korespondencją, zapisujemy się na kursy,robimy zakupy a coraz częściej zarządzamy również swoimi finansami. Konto internetowe jest bardzo wygodną i popularną opcją. Za jego pomocą można opłacać nie tylko rachunki ale korzystać również z innych produktów finansowych. Takich jak na przykład lokaty bankowe. Wejdź na Moja skarbonka - najlepsze lokaty terminowe - i wybierz najlepszą ofertę odpowiednia dla Ciebie.

Lokaty internetowe pod wieloma względami biją na głowę tradycyjne lokaty zakładane bezpośrednio w bankowych placówkach. Największa korzyść odnosi się do wysokiego oprocentowania. Kolejny plus to wspomniana wcześniej wygoda. Nie trzeba wchodzić z domu by znaleźć i porównać najlepsze oferty lokat bankowych. Na spokojnie w ulubionym miejscu w domu, przy kawie możemy założyć najlepszą według nas lokatę. Dostęp do internetowych lokat jest wynikiem coraz intensywniejszego rozwoju mobilnej bankowości.

Najprościej internetowe lokaty bankowe zakładać w banku, w którym to już posiadamy konto bankowe. Wystarczy się jedynie zalogować, wejść w odpowiednią zakładkę i kilkoma kliknięciami myszki określić rodzaj lokaty, termin zdeponowania pieniędzy oraz wysokość depozytu. Lokaty bankowe przez internet można oczywiście zakładać również w tych bankach, w których nie posiadamy konta osobistego. Za pomocą specjalnego formularza wpisujemy wszystkie niezbędne dane do założenia lokaty. Na koniec wystarczy przelać środki by móc cieszyć się dodatkowym zyskiem.

Lokaty internetowe zapewniają bezpieczeństwo naszym pieniądzom. Pomimo niskiego oprocentowania lokat bankowych warto zdecydować się na ten produkt finansowy. Niewielki zysk z lokaty ochroni nasze pieniądze przed inflacją. Internetowe lokaty bankowe tak sam jak tradycyjne objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Nawet gdyby bank zbankrutował nasze pieniądze dzięki BGF są zabezpieczone.

Internetowa lokata od tradycyjnej lokaty nie różni się za bardzo. Tak jak przy tradycyjnej lokacie, tak przy lokacie internetowej wcześniejsze zerwanie umowy skutkuje utratą wszystkich dotychczas nagromadzonych zysków. Wśród ofert bankowych można jednak znaleźć prawdziwe perełki. Za wcześniejsze zerwanie lokaty niektóre banki nie zabierają nagromadzonego zysku. Ogólnie rzecz biorąc na lokatach bankowych internetowych można zarobić od 0,70 do 5 %. Oprocentowanie uzależnione jest jednak od wielu czynników. Między innymi od tego na jak długo założona jest lokata bankowa. Im dłużej tym łatwiej wypracować większy zysk z depozytów pieniężnych.