Aby portfel był zawsze pełny :)

To content | To menu | To search

Tag - oprocentowanie

Entries feed

Jak dobrać odpowiedni kredyt gotówkowy w zależności od potrzeb

Kredyty gotówkowe to bardzo różnorodne oferty, spośród których klienci mogą wybierać te najbardziej dopasowane do ich oczekiwań. Na pewno do najczęściej zaciąganych zobowiązań zalicza się tak zwane kredyty konsumpcyjne, czyli takie gdzie klient otrzymuje gotówkę bez tłumaczenia, na jaki cel mu potrzebna.

Banki jednak oferują szereg różnorodnych kredytów, pozwalających na sfinansowanie bardzo wielu celów. Bywa, że te przeznaczone na konkretny cel mają znacznie bardziej korzystne dla klientów warunki, jak na przykład o wiele niższe oprocentowanie czy też mniejsze prowizje. Do kredytów, przy których ma to bardzo istotne znaczenie na pewno zaliczają się kredyty mieszkaniowe. Ze względu na fakt, iż zaciągane są na bardzo długie okresy czasu nawet niewielka zmiana oprocentowania skutkuje dla klienta sporo niższą kwotą do zwrotu. Często także poza tym, iż bank płaci za wskazane mieszkanie czy dom klient może otrzymać także dodatkową gotówkę, która może być przeznaczona na przykład na umeblowanie czy wykończenie zakupionego domu.

Continue reading...

Dlaczego pożyczamy pieniądze?

W pożyczaniu pieniędzy niema nic złego do momentu dopóki jesteśmy w stanie je oddać. Według statystyk niewielkie kwoty najczęściej pożyczamy od rodziny bądź też znajomych. Gdy potrzebujemy większych pieniędzy najrozsądniej jest udać się do banku i tam zapoznać się z ofertą dostosowaną do naszych możliwości. Banki na przełomie wielu lat stały się bardziej przyjazne dla swoich klientów tworząc elastyczne oferty, które dopasowują się do naszych potrzeb i co ważne do naszego budżetu. Na chwilę obecną to właśnie one cieszą się największym zaufaniem klientów.

Na co pożyczamy najczęściej?

Pożyczamy na przeróżne cele. Od potrzeb bieżących, gdy braknie nam pieniędzy przed wypłatą przez niespodziewane wydatki po duże inwestycje czy marzenia o urlopie lub nowym samochodzie. Potrzeb jest wiele. Dlatego też banki prześcigają się w tworzeniu dogodnych warunków dla swoich klientów. Samych rodzajów kredytów jest bardzo wiele. Najpopularniejsze w ostatnich latach są kredyty konsumenckie, czyli takie udzielane za pośrednictwem sklepu na zakup np. sprzętu RTV czy AGD, kredyty gotówkowe, a także kredyt udzielany w formie limitu na koncie. Ten ostatni najczęściej zastępuje karta kredytowa, a działa na zasadzie otrzymania nowej karty do konta z dostępnym limitem. W tym wypadku niema konkretnie ustalonych rat, a spłatę ustalamy sami. Jednak skupmy się na kredycie gotówkowym, który możemy dowolnie przeznaczyć. Każda instytucja, od której pożyczamy pieniądze (najczęściej bank) nie robi tego charytatywnie. Banki to miejsca takie same jak każda inna firma, więc i muszą na siebie zarabiać. Dlatego też każdy kredyt jest oprocentowany. Oprocentowanie kredytu jest zależne od wielu struktur wewnętrznych banku, jednak z reguły są one bardzo podobne w różnych bankach. Oprocentowanie popularnie nazywane odsetkami w przypadku kredytu gotówkowego jest niezmienne. Tak, więc jeśli podpisując umowę zobowiązujemy się do spłaty kwoty pożyczonej plus np. 15% odsetek ta kwota nie ulegnie zmianie, a ustalone raty będą niezmienne przez cały okres kredytowania. Zazwyczaj jedynie w przypadku kredytów w obcej walucie mamy styczność ze zmiennością, ale na to, co jest logiczne ma wpływ kurs waluty w danym okresie. Stąd też malejące zainteresowanie tą formą kredytowania. Jest ona dość nieprzewidywalna. Równie dobrze możemy wyjść na plus, co stracić niebotycznie wiele. Są to kredyty głównie dla osób, które liczą się z ryzykiem wzrostu raty w złotówkach i najprościej w świecie stać je na takie ryzyko. W efekcie coraz częściej odchodzimy od tej formy pożyczania na rzecz kredytów gotówkowych, konsumenckich itp. Które nie niosą ryzyka za sobą.

Pożyczaj z głową

Kredyty to produkty tak naprawdę dla każdego. I jak już wcześniej wspomnieliśmy niema w nich nic złego, ale ważne jest by docenić swoje możliwości i nie wpaść w smutne pasmo długów. Dziś banki są ostrożniejsze niżeli kiedyś i dokładnie sprawdzają możliwości swoich klientów. Jednak i te systemy bywają łatwowierne i zdarza się tak że pożyczamy nad wyrost i spłata nie jest możliwa. Brak spłaty może mieć wiele przyczyn jednak pewne jest to że niosą one za sobą dodatkowe koszty i problemy. Dlatego też tak ważne jest by pożyczać z głową i rozmysłem. Warto także pamiętać o tym żeby w razie problemów ze spłatą najpierw udać się do banku, w którym mamy kredyt. Tam doświadczeni pracownicy pomogą nam znaleźć wyjście z sytuacji bez dodatkowego obciążania się lub popadania w problemy finansowe. Kryzys może dopaś każdego, ważne jest jednak to by nie poddawać się chwili i szukać dobrego rozwiązania tam gdzie możemy je znaleźć. Takim właśnie miejscem są instytucje udzielające nam kredytów, ale podpowiadające jak wyjść na prostą.

Konto oszczędnościowe a może lokata?

Myślisz, że konto oszczędnościowe to gorszy wybór niż lokata bankowa? Nic bardziej mylnego poza niewątpliwymi plusami jak szybki dostęp do pieniędzy najlepsze konta oszczędnościowe oprocentowane są na nawet 4 %. Jeśli więc chwilową nadwyżkę pieniędzy chcesz wpłacić na krótkoterminową lokatę konto oszczędnościowe może stanowić zdecydowanie lepszą alternatywę.

Zalety konta oszczędnościowego

Największą zaletą kont oszczędnościowych w porównaniu do lokat bankowych jest to, że wpłacone pieniądze można wypłacać w każdym dowolnym momencie. Co najważniejsze klient nie traci wypracowanych wcześniej odsetek. Biorąc pod uwagę oprocentowanie zbliżone do oprocentowania lokat bankowych, konta oszczędnościowe stanowią bardzo atrakcyjną alternatywę. Niestety tak kolorów jest tylko na reklamach bankowych. By klient mógł skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania kont oszczędnościowych musi spełnić szereg wymagań stawianych przez banki. Najczęściej stawianym warunkiem przez banki jest konieczność założenia konta osobistego. Niekiedy też mowa wyłącznie o promocyjnym oprocentowaniu skierowanym wyłącznie dla nowych klientów. Po kilku miesiącach korzystania z tego typu konta okazuje się, że oprocentowanie znów wraca do niskiego poziomu. Znacznie niższego niż przy lokatach terminowych.

Continue reading...

Kredyty okazjonalne- czy warto?

Coraz częściej spotykamy się z sytuacją, kiedy banki wychodzą do klientów z wieloma propozycjami okazjonalnymi. W związku z tym wraz z nadchodzącym sezonem świątecznym, rozpoczynającym się rokiem szkolnym, lub też początkiem wakacji zasypywani jesteśmy ulotkami i e-mailami z informacjami o pożyczkach. Czy jednak produkty takie w rzeczywistości są opłacalne? Czy mogą się bardziej korzystne niż kredyty oferowane w regularnej sprzedaży? W wielu przypadkach ich zaciąganie może mieć wiele pozytywnych aspektów, biorąc pod uwagę chociażby uproszczone formalności. Jednakże analizując wysokość pożyczek, zwykle nie różni się ona zbytnio od oferowanej w regularnej sprzedaży.

Continue reading...

Co na dają kredyty gotówkowe

euro-447212_640.pngKredyt gotówkowy udzielany jest zazwyczaj przez bank albo inny podmiot kredytowy. Jego cechą charakterystyczną jest to, że otrzymuje się go na dowolny cel. Banki wychodzą na przeciw wymaganiom swoich klientów i dostosowują do nich wysokość, rat czy też czas spłacania tego kredytu. Kredyt ten może być spłacany jednorazowo albo w ratach, w zależności od tego, co klient ustali z kredytodawcą. Podczas spłaty do pobranej kwoty doliczane są jeszcze odsetki, które zazwyczaj nie zmieniają się przez cały okres kredytowania. Wysokość odsetek jest też ustalana z kredytobiorcą na pierwszej rozmowie, podczas której ustala się wszystkie formalności. Wysokość kredytu gotówkowego ustalana jest między kredytodawcą, a kredytobiorcą. W niektórych bankach istnieje możliwość zaciągnięcia tego kredytu w wysokości nawet stu pięćdziesięciu tysięcy złotych. najwięcej kredytów gotówkowych udziela bank BNP Paribas, ponieważ klienci uważają, ze ich oferta jest najbardziej atrakcyjna.

Continue reading...