Zanim zaczniesz się ubiegać o pożyczkę osobistą, możesz zrobić kilka rzeczy, aby zwiększyć prawdopodobieństwo otrzymania zgody na potrzebne fundusze.

Pożyczki osobiste

Dowiedz się, ile możesz pożyczyć korzystając z osobistego kalkulatora pożyczek. Wypróbuj narzędzie selekcji pożyczek osobistych, by znaleźć najbardziej odpowiednią dla siebie. Może być wiele powodów, dla których warto wykupić pożyczkę osobistą. Być może chciałbyś nowy zestaw kół do samochodu czy może Twój wielki awans został właśnie ogłoszony. Bez względu na to, osobista pożyczka może być świetnym sposobem na szybsze osiągnięcie twoich marzeń.

Zanim zaczniesz ubiegać się o pożyczkę osobistą – możesz zrobić kilka rzeczy, aby zwiększyć prawdopodobieństwo uzyskania potrzebnych funduszy.

1. Upewnij się, że spełniasz kryteria

Mieć co najmniej 18 lat

Posiadać obywatelstwo polskie

Spełniać wymogi dotyczące minimalnych dochodów

Być zatrudniony lub otrzymywać regularne dochody

Mają dobrą ocenę zdolności kredytowej

Nie przechodzić procesu bankructwa.

2. Złóż wniosek w odpowiedniej wysokości

Pożyczki osobiste mają pomóc Ci w krótkim czasie, nie pozostawiając długu długoterminowego. Online kalkulator może dać Ci pojęcie, ile możesz pożyczyć biorąc pod uwagę swoje dochody i styl życia. Jeśli dochód nie wystarczy, aby pokryć wymagane spłaty od kwoty, o którą się ubiegasz, nie będzie można zatwierdzić kredytu. Zatem najlepiej pomyśl o obniżeniu kwoty kredytu lub przedłużeniu okresu spłaty kredytu w celu zmniejszenia wpływu spłat kredytu na bieżące przepływy środków pieniężnych. Jeśli chcesz porozmawiać z kimś o swoich możliwościach, możesz zadzwonić do dowolnej placówki kredytodawców.

3. Zbuduj dobrą historię kredytową

Jeśli masz już kont, będziesz mieć dość dobre informacje na temat swojej sytuacji finansowej. Zarządzanie finansami skutecznie pomoże pokazać, że jesteś gotowy do zaciągnięcia pożyczki osobistej. Jeśli Twoje wynagrodzenie zostanie wpłacone na konto i płacisz rachunki i odkładasz dodatkowe oszczędności, to jest dobra demonstracja, że ??wiesz, jak zarządzać pieniędzmi i je oszczędzać. Ważne jest również, aby nie przekraczać limitu konta. Pomoże to nie tylko uniknąć opłat, ale również stworzy dobrą historię konta, ponieważ pokazuje, że jesteś w stanie skutecznie zarządzać istniejącymi finansami.

4. Utrzymuj dobry rating

Zapewnienie odpowiedniego terminarza płacenia rachunków, takich jak telefon i rachunki za prąd, może przyczynić się do uzyskania dobrego ratingu. Jeśli masz niespłacone płatności, zaległości lub inne czynności windykacyjne należące do podmiotu sporządzającego raporty kredytowe, będzie miało to wpływ na Twoją ocenę zdolności kredytowej. Możesz sprawdzić stopień wiarygodności kredytowej i dokładność informacji przechowywanych przez jednostki raportujące kredyt. Pamiętaj także, że wiele wniosków o pożyczki lub karty kredytowe kierowane do wielu banków również może mieć wpływ na Twoje szanse na zatwierdzenie pożyczki.

10. Kwestie kredytowe – zanim jeszcze zaczniesz rozglądać się za domem

Aby kupić swój pierwszy dom, prawdopodobnie potrzebujesz kredytu hipotecznego. W rzeczywistości, zanim nawet zaczniesz patrzeć na domy, należy spojrzeć na perspektywy kredytów hipotecznych. Jeśli masz dobry kredyt, dobry dochód i pieniądze w banku, będziesz w stanie szybko zabezpieczyć kredyt hipoteczny i przejść prosto do procesu nabywania domów. Jeśli masz mniej niż wzorowy stan historii kredytowej, pracujesz na własny rachunek lub masz trochę pieniędzy na stole, musisz zacząć proces, zanim spojrzysz na domy – może więcej niż rok wcześniej.

Musisz otrzymać kopię raportu o kredycie

Bezpłatny raport o kredycie, który można uzyskać raz rocznie, pomaga w identyfikacji problemów, nie pokaże Ci jednak tego samego wyniku kredytowego, jaki zobaczy twój oficer hipoteczny. Wynik jest niezmiennie wyższy niż to, co się dostaje, gdy ktoś działa w firmie hipoteczne, trzeba zatem starać się niezmiennie dowiedzieć jak uzyskać najlepsze możliwości kredytowe. To sprawia, że ??spotkanie z urzędnikiem hipotecznym (lub dwoma lub trzema) na samym początku procesu jest kluczowe. Na konkurencyjnych rynkach agenci nie okażą nawet domów kupującym bez wcześniejszego zatwierdzenia hipoteki.

Bądź przygotowany do przedstawienia dokumentów, a wiele z nich, począwszy od deklaracji podatkowych i wielu miesięcy wyciągów bankowych jest koniecznością. Kredytodawcy będą chcieli dowodu twoich dochodów i będą chcieli wiedzieć o wszystkich twoich długach. Będą także chcieli znać źródło jakichkolwiek dużych depozytów. Jeśli rodzice dają ci pieniądze na zaliczkę, będą musieli mieć pismo dokumentujące taki stan rzeczy.

Drugą rzeczą, której potrzebujesz, oprócz dokumentów, są pieniądze – im więcej tym lepiej. Na początek potrzebujesz pieniędzy na pokrycie zaliczek, kosztów zamknięcia i roczne opłaty podatkowe i ubezpieczeniowe. Kredytodawcy będą również chcieli zobaczyć, że masz odpowiednie rezerwy na wypadek utraty pracy lub awarii jakiejkolwiek.

Eksperci finansowi nie zgadzają się zwykle co do tego, ile pieniędzy potrzebujesz do zaliczki. Choć 20 procent jest często uważane za zasadę, można kupić dom mając zaledwie 3,5 procenta i 5 procent z konwencjonalnych kredytów hipotecznych. Ale im mniej płacisz, tym większa będzie miesięczna płatność. Ponadto, jeśli zaliczka wynosi mniej niż 20 procent ceny zakupu, musisz zapłacić prywatne ubezpieczenie hipoteczne lub równowartość znaną jako składka ubezpieczenia hipotecznego.

Można również uzyskać niższą stopę procentową z wyższą zaliczką. Im mniej bowiem wniesiesz, tym ubezpieczenie hipoteczne jest wyższe, tak samo jak stopy procentowe. Dlatego przed uzyskaniem pierwszej kredytu hipotecznego:

Spotkaj się z urzędnikiem hipotecznym, zanim przyjrzysz się domom. Pomoże to określić, czy masz problemy z kredytem, które trzeba rozwiązać wcześniej. Pozwoli to również poinformować cię, na jako dom możesz sobie pozwolić przed rozpoczęciem wyszukiwania. Kredytodawcy patrzą na twoje dochody i wszystkie należności – weź to pod uwagę.

Komentarze są wyłączone.