Szybkie tempo życia, brak czasu sprawiają, że coraz więcej rzeczy załatwiamy za pośrednictwem internetu. Wymieniamy się korespondencją, zapisujemy się na kursy,robimy zakupy a coraz częściej zarządzamy również swoimi finansami. Konto internetowe jest bardzo wygodną i popularną opcją. Za jego pomocą można opłacać nie tylko rachunki ale korzystać również z innych produktów finansowych. Takich jak na przykład lokaty bankowe.

Lokaty internetowe pod wieloma względami biją na głowę tradycyjne lokaty zakładane bezpośrednio w bankowych placówkach. Największa korzyść odnosi się do wysokiego oprocentowania. Kolejny plus to wspomniana wcześniej wygoda. Nie trzeba wchodzić z domu by znaleźć i porównać najlepsze oferty lokat bankowych. Na spokojnie w ulubionym miejscu w domu, przy kawie możemy założyć najlepszą według nas lokatę. Dostęp do internetowych lokat jest wynikiem coraz intensywniejszego rozwoju mobilnej bankowości.

Najprościej internetowe lokaty bankowe zakładać w banku, w którym to już posiadamy konto bankowe. Wystarczy się jedynie zalogować, wejść w odpowiednią zakładkę i kilkoma kliknięciami myszki określić rodzaj lokaty, termin zdeponowania pieniędzy oraz wysokość depozytu. Lokaty bankowe przez internet można oczywiście zakładać również w tych bankach, w których nie posiadamy konta osobistego. Za pomocą specjalnego formularza wpisujemy wszystkie niezbędne dane do założenia lokaty. Na koniec wystarczy przelać środki by móc cieszyć się dodatkowym zyskiem.

Lokaty internetowe zapewniają bezpieczeństwo naszym pieniądzom. Pomimo niskiego oprocentowania lokat bankowych warto zdecydować się na ten produkt finansowy. Niewielki zysk z lokaty ochroni nasze pieniądze przed inflacją. Internetowe lokaty bankowe tak sam jak tradycyjne objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Nawet gdyby bank zbankrutował nasze pieniądze dzięki BGF są zabezpieczone.

Internetowa lokata od tradycyjnej lokaty nie różni się za bardzo. Tak jak przy tradycyjnej lokacie, tak przy lokacie internetowej wcześniejsze zerwanie umowy skutkuje utratą wszystkich dotychczas nagromadzonych zysków. Wśród ofert bankowych można jednak znaleźć prawdziwe perełki. Za wcześniejsze zerwanie lokaty niektóre banki nie zabierają nagromadzonego zysku. Ogólnie rzecz biorąc na lokatach bankowych internetowych można zarobić od 0,70 do 5 %. Oprocentowanie uzależnione jest jednak od wielu czynników. Między innymi od tego na jak długo założona jest lokata bankowa. Im dłużej tym łatwiej wypracować większy zysk z depozytów pieniężnych.

Komentarze są wyłączone.