Aby móc ubiegać się o jakikolwiek kredyt w banku, podstawą jest oczywiście konieczność złożenia wniosku, bez niego bank nie zrobi żadnego kroku w celu jego przyznania. Wszystkie banki wychodzą naprzeciw potrzebą i oczekiwaniom swoich klientów oferując możliwość składania wniosku o kredyt przez Internet. Wniosek musi być kompletny i zawierać wszystkie potrzebne załączniki jakich wymaga od nas bank m.in. zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów miesięcznie. Na ich podstawie ustalana jest zdolność kredytowa. Kredyt gotówkowy nie zostanie udzielony, jeśli zdolność ta będzie w przypadku wnioskodawcy zbyt niska.

Dlatego też zanim zaczniemy ubiegać się o kredyt warto zapoznać się ze wszystkimi warunkami i sprawdzić czy zdołamy im sprostać. Na niektóre wymogi banku możemy mieć wpływ więc warto dowiedzieć się o nich wcześniej abyśmy zdążyli coś z tym zrobić. Zanim kredyt gotówkowy zostanie udzielony, bank skontroluje przede wszystkim historię kredytowania klienta w BIK-u. Negatywne wpisy, nieuregulowane raty, zalęgłości w płatnościach, wszystko to spowoduje, że instytucja kredytująca odrzuci nasz wniosek i nie udzieli kredytu gotówkowego.

Bank przy przyjmowaniu naszego wniosku sprawdzi naszą tożsamość, gdyż musi upewnić się czy jesteśmy tą samą osoba za którą się podajemy. W tym celu musimy złożyć kopię dowodu osobistego i okazać dokument tożsamości do wglądu pracownikowi banku.

Ranking kredytów gotówkowych – przydatne informacje

W procesie ubiegania się o kredyt bardzo ważną rolę może odegrać porównywarka kredytów gotówkowych, podobnie jak ranking i kalkulator kredytowy to narzędzia, które pomogą i ułatwiają nam wybór odpowiedniej ofert kredytowej. Musimy wiedzieć o tym, że nie zawsze kredyt z niskim oprocentowaniem nominalnym jest najtańszym kredytem gotówkowym, z którego możemy korzystać. Dlatego nigdy nie powinniśmy sugerować się samym oprocentowaniem kredytu. Banki mogą podwyższyć korzyści finansowe czerpane z udzielanych zobowiązań poprzez wyższą prowizję czy dodatkowe zabezpieczenia spłaty.

Dzięki porównywarce kredytów unikniemy wielu błędów. Porównywarka analizuje oferty kredytowe pod kątem RRSO oraz całkowitego kosztu kredytowania, dzięki temu będziemy mogli podjąć decyzje o wyborze oferty dla nas najkorzystniejszej. W razie zaciągania kredytu gotówkowego ranking ofert ułatwi wybór tej, która będzie najatrakcyjniejsza. Warto zawsze sprawdzać w ofercie kredytowej, ile naprawdę kosztuje kredyt gotówkowy, aby w przyszłości nie zdziwić się wysokością ostatecznej raty kredytu.

Komentarze są wyłączone.