Wiele osób bez wziętego kredytu nie byłoby w stanie na nic sobie pozwolić. Trudno byłoby uzbierać pieniądze na budowę domu, kupno mieszkania, czy też samochodu. Kredyty gotówkowe pozwalają spełniać takie właśnie marzenia. W bankach można znaleźć bardzo szeroką ofertę kredytów. Można wybrać taki, który będzie dla nas najlepszy i ze spłatą którego będziemy w stanie sobie poradzić. Kredyty gotówkowe zawsze wypłaca kredytodawca do rąk kredytobiorcy w formie gotówki. Pieniądze mogą być wypłacone do ręki lub przelane na konto klienta. Pieniądze możemy wydać na co tylko chcemy. Bank nie będzie sprawdzał, do czego nam potrzebne pieniądze, ani nie będziemy musieli się z nich w żaden sposób rozliczać. Pieniądze należą do nas i możemy je ulokować w co tylko chcemy.

W bankach jest dostępna cała masa najróżniejszych kredytów gotówkowych. Najpopularniejsze są to kredyty w rachunku bieżącym. Z tego kredytu mogą skorzystać jedynie klienci banku, którzy posiadają w nim swój własny rachunek bankowy i co bardzo ważne na ich konto muszą być regularnie wpłacane pieniądze. W przypadku, kiedy mamy rachunek bankowy i powiedzmy od roku nie wpływają na niego żadne pieniądze z pewnością bank nie udzieli nam kredytu w rachunku bieżącym. Banki udzielając kredytu sprawdzają samą osobę kredytobiorcy. Chcą wiedzieć jakie były jego poprzednie kredyty i czy je regularnie spłacał. Chcą także wiedzieć, jaką ma on opinię u poprzednich kredytodawców. Jeśli wcześniejsze kredyty były brane w tym samym banku z pewnością bank będzie wiedział, czy dany klient jest wart zaufania do tego, aby mu pożyczyć pieniądze.

Kredyt ROR

Bardzo popularny jest ostatnio tak zwany kredyt ROR. Z góry wiemy jaki jest jego limit. Jest to nic innego jak debet jaki możemy zrobić na swoim koncie. Najczęściej wypłaca się pieniądze za pomocą karty z bankomatu. Limit jest przypisany indywidualnemu klientowi. Wielu klientów do swojego konta ma przynależną kartę kredytową. W każdym momencie można z takiej karty skorzystać, ale jedynie do wielkości limitu jaki został nam przydzielony przez bank. Jeżeli możemy zrobić debet na koncie w wysokości tysiąca złotych nie wypłacimy z karty, ani złotówki więcej. Taka karta wiąże się jednak z dodatkowymi opłatami. Za jej posiadanie przeważnie bank pobiera roczną opłatę. Karta kredytowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Zdarza się, że wypłata nie wpłynie nam na czas lub spotka nas mało oczekiwana sytuacja, kiedy potrzebna nam będzie gotówka. Mając taką kartę wystarczy udać się do bankomatu i wypłacić potrzebne pieniądze. Dla niektórych osób jednak taka karta jest przekleństwem. Osoby nieodpowiedzialne, które mają spory limit na taką kartę mogą wypłacić pieniądze bez zdawania sobie sprawy z tego, że trzeba je będzie spłacać. Z kart kredytowych można korzystać, ale powinniśmy to robić, tylko w sytuacjach, kiedy są nam potrzebne szybkie pieniądze i mamy pewność, że będziemy w stanie je spłacić. Korzystanie z nich z głową to podstawa.

Komentarze są wyłączone.