Konto bankowe osobiste, jak nazwa sama wskazuje, jest kontem nastawionym na spełnianie potrzeb indywidualnych konkretnego klienta. Istnieje wiele różnorodnych wariantów, z których wybrać można opcję, jaka w największym stopniu spełni oczekiwania konkretnego klienta indywidualnego, pozwalając mu czerpać maksymalne korzyści z nawiązanego porozumienia. Aby porozumienie pomiędzy klientem, a bankiem przebiegało zgodnie z oczekiwaniami obu stron, istotne jest, by ustalone zostały już na samym początku zawierania porozumienia reguły gry. Jako reguły takie, uznać można konkretne zestawienie możliwości, jakie uzyskać można na mocy porozumienia, ale także i obowiązki, jakie koniecznie muszą zostać spełnione, by umowa została zachowania na określonych warunkach. Mimo, że różne banki, oferują odmienne propozycje na innych nieco warunkach, istnieje kilka cech wspólnych, jakie przewijają się poprzez wszystkie praktycznie oferty bankowe. To właśnie takie cechy wspólne, należy mieć na uwadze, kiedy podejmujemy ostateczną decyzję o wyborze konkretnego wariantu proponowanego przez bank. Są to cechy, które towarzyszą praktycznie każdemu porozumieniu z bankiem i tym samym, są one pewnego rodzaju punktem zaczepienia.

Przede wszystkim, istotne jest, by przy wyborze oferty, zwrócić uwagę na to, w jaki sposób będziemy mogli korzystać z konta bankowego. Obecnie, popularne coraz bardziej staje się korzystanie z konta poprzez dostęp do Internetu. Większość ofert taką możliwością już dysponuje, ale mimo wszystko, warto się upewnić, szczególnie, jeżeli zależy nam w dużym stopniu właśnie na takiej opcji. W fazie początkowej, należy również dowiedzieć się, czy otwarciu konta w danym banku towarzyszą jakiekolwiek opłaty dodatkowe. Zwykle, konto otworzyć można za darmo. Jedynie, uiszczamy opłaty za prowadzenie go. Niemniej jednak, liczne warianty, pozwalają na uniknięcie tych opłat, kiedy tylko spełnione zostaną konkretne, ustalone odgórnie już wymagania. Zwykle, wymagania takie, dotyczą dokonywania zakupów za pośrednictwem karty, chociaż za niewielką sumę. Jest to wariant korzystny szczególnie w sytuacji, gdy mimo wszystko, i tak dokonujemy większości opłat za pomocą karty.

Kolejna, istotna cecha, jaką wziąć warto pod uwagę przy wyborze odpowiedniego wariantu, jest ewentualna możliwość wypłacania pieniędzy z konta za pomogą wszystkich bankomatów. Często, jest to możliwe, ale pobierane są opłaty, jeśli bankomat nie należy do banku, z którym nawiązaliśmy umowę. Warto także i o tę kwestię zapytać zanim złożymy swój podpis. Podpis, jest cenny i dlatego warto jest rozwiać wszelkie wątpliwości jeszcze przed złożeniem podpisu, kiedy to jeszcze możemy się wycofać. Dodatkowe opłaty, dotyczyć mogą także takich operacji, jak: przelewy internetowe do innego banku, realizowanie tzw. zlecenia wewnętrznego stałego i opłata za kartę płatniczą. Często, są to kwestie przysługujące klientowi banku całkowicie darmowo.

Komentarze są wyłączone.