Myślisz, że konto oszczędnościowe to gorszy wybór niż lokata bankowa? Nic bardziej mylnego poza niewątpliwymi plusami jak szybki dostęp do pieniędzy najlepsze konta oszczędnościowe oprocentowane są na nawet 4 %. Jeśli więc chwilową nadwyżkę pieniędzy chcesz wpłacić na krótkoterminową lokatę konto oszczędnościowe może stanowić zdecydowanie lepszą alternatywę.

Zalety konta oszczędnościowego

Największą zaletą kont oszczędnościowych w porównaniu do lokat bankowych jest to, że wpłacone pieniądze można wypłacać w każdym dowolnym momencie. Co najważniejsze klient nie traci wypracowanych wcześniej odsetek. Biorąc pod uwagę oprocentowanie zbliżone do oprocentowania lokat bankowych, konta oszczędnościowe stanowią bardzo atrakcyjną alternatywę. Niestety tak kolorów jest tylko na reklamach bankowych. By klient mógł skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania kont oszczędnościowych musi spełnić szereg wymagań stawianych przez banki. Najczęściej stawianym warunkiem przez banki jest konieczność założenia konta osobistego. Niekiedy też mowa wyłącznie o promocyjnym oprocentowaniu skierowanym wyłącznie dla nowych klientów. Po kilku miesiącach korzystania z tego typu konta okazuje się, że oprocentowanie znów wraca do niskiego poziomu. Znacznie niższego niż przy lokatach terminowych.

Oprocentowanie kont oszczędnościowych

W chwili obecnej najwyższe oprocentowanie kont oszczędnościowych utrzymuje się na poziomie 4 %. Taką ofertę przygotowały dwa banki, z czego pierwszy tak wysokie oprocentowanie oferuje wyłącznie przez pierwsze 3 miesiące. Ponadto wymaga ona założenia rachunku osobistego. Drugi w kolejności bank z najatrakcyjniejszym oprocentowaniem wymaga założenia rachunku osobistego oraz wpływów na minimum 1000 zł i dokonania operacji kartą płatniczą na co najmniej 300 zł. Nie inaczej rzecz ma się z innymi kontami oszczędnościowymi. Oprocentowanie lokat bankowych

Jak wygląda sprawa z lokatami bankowymi? Najwyżej oprocentowana lokata oferuje nam 5 % w skali całego roku, można ją założyć na 2 miesiące. Pod pewnymi warunkami oczywiście. Trzeba wpłacić minimum 1000 zł i założyć konto osobiste w banku, w którym decydujemy się uruchomić lokatę. Co więcej jeden z banków oferuje lokatę oprocentowaną na 4,5 % na okres 2 miesięcy bez konieczności zakładania konta osobistego. Wcześniejsze zerwanie umowy przy tej ofercie nie grozi również utratą wcześniej nagromadzonych odsetek. Jak widać w niektórych przypadkach korzystniej jest założyć krótkoterminową lokatę bankową. Wybór odpowiedniego instrumentu służącego do pomnażania naszego kapitału powinien być wykonany na podstawie dogłębnej analizy wszystkich ofert.

Komentarze są wyłączone.