Wydawać by się mogło, że kredyt gotówkowy w banku dostępny jest dla każdej zainteresowanej osoby. Niestety, bank nie każdemu przyzna kredyt, zwłaszcza osobom, które nie mają zdolności kredytowej. Co więc zrobić w sytuacji gdyż potrzebujemy pieniędzy a bank odmówił nam kredytu? Rozwiązaniem może być tutaj kredyt gotówkowy w instytucji pozabankowej. Jeśli poznamy jego wady i zalety będziemy mogli zdecydować, czy jest to rozwiązanie odpowiednie dla nas.

Zalety kredytów gotówkowych w parabankach.

Główną zaletą tego typu kredytów jest przede wszystkim szybkość i minimum formalności. Pieniądze otrzymamy już tego samego dnia, a nawet w kilkanaście minut od podpisania umowy. Aby dopełnić formalności wystarczy dowód osobisty i wypełnienie wniosku. Większość parabanków nie wymaga nawet zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach a jedynie podpisanie oświadczenia. Inną ważną zaletą jest możliwość uzyskania kredytu przez internet, czy też telefon. Nie musimy udawać się do placówki stacjonarnej, a wszelkie formalności dopełnimy w domowym zaciszu. W tradycyjnym banku zostaniemy poddani weryfikacji, czy posiadamy odpowiednią zdolność kredytową. Instytucje pozabankowe nie będą sprawdzać naszej zdolności kredytowej, a kredyt i tak zostanie nam przyznany. Coraz więcej parabanków oferuje kredyt gotówkowy zupełnie za darmo. Oczywiście trzeba uważać przy tego typu ofertach, ale są one możliwe. Zazwyczaj są dostępne dla klientów którzy pierwszy raz korzystają z kredytu gotówkowego w danej instytucji pod warunkiem, że kredyt zostanie spłacony w terminie. Nieterminowa spłata zobowiązania spowoduje naliczenie wysokich odsetek.

Wady kredytów z parabanków.

Oczywiście kredyty gotówkowy zaciągane w parabankach mają sporo wad. Przede wszystkim kwota zobowiązania nie będzie zbyt wysoka, maksymalnie kilka tysięcy. Bardzo istotną wadą jest również krótki okres kredytowania zazwyczaj nie dłuższy niż 3 miesiące. Nie dotrzymanie terminu spłaty związane będzie z bardzo wysokimi odsetkami, które mogą znacznie przewyższyć wysokość kredytu. Jeśli więc nie mamy pewność, że będziemy w stanie spłacić zobowiązanie w terminie, to lepiej w ogóle się nie zadłużać i poszukać innego rozwiązania na problemy finansowe.

Komentarze są wyłączone.