Gdy zamierzamy zaciągnąć kredyt, na pewno powinniśmy na ich temat wiedzieć trochę rzeczy.

Kredyt gotówkowy przyznawany w gotówce na dowolny cel. Można go przeznaczyć na wakacje, budowę domu, kupno samochodu albo inne przyjemności. Podstawą do udzielenia tego kredytu jest zdolność kredytowa kredytobiorcy, którą oblicza się na podstawie jego zarobków, sytuacji rodzinnej oraz stałych zobowiązań. Procedura przyznawania takiego kredytu jest dosyć prosta. Kredyty gotówkowe zaliczają się do najdroższych produktów bankowych, ponieważ mają bardzo duże oprocentowanie. Kredyty gotówkowe zaciąga się na okres od jednego roku do około ośmiu lat. Oczywiście na rynku są też oferty na znacznie dłuższy czas, jednak często banki uzależniają maksymalny okres spłaty przede wszystkim od wysokości zaciąganego zobowiązania. O kredyt gotówkowy może wnioskować niemalże każdy obywatel polski. Ważne jest to, aby minimalny wiek kredytobiorcy wynosił 18 lat. Każdy kredytobiorca powinien potwierdzić swoją tożsamość za pomocą dowodu osobistego. Inne dokumenty, które mogą być potrzebne w trakcie analizy kredytowej zależą od źródła uzyskiwanego dochodu. Czasem potrzebne jest zaświadczenie pracodawcy, które potwierdzi fakt zatrudnienia oraz wysokość wynagrodzenia. Do podstawowych kosztów kredytu gotówkowego zaliczają się odsetki, ale istnieją też inne poboczne koszty.

Wysokość dodatkowych kosztów zależna jest od oferty banku, jednak zazwyczaj zawsze trzeba zapłacić prowizję za przyznanie kredytu, a także ubezpieczenie. Kredytodawcy często oferują niższe oprocentowanie albo obniżenie prowizji tym klientom, którzy wykupią również ubezpieczenia. W przypadku kredytu gotówkowego klient może zdecydować się na raty równe o stałej wysokości przez cały okres spłaty kredytu albo na raty malejące, które będą coraz niższe wraz z upływem czasu. W skład tych rat wchodzi stała kwota kapitału oraz odsetki naliczane od zobowiązania, które zostało do spłaty. Raty malejące są dosyć korzystne, ponieważ szybciej spłaca się kapitał, a suma odsetek jest niższa w porównaniu do rat równych. Kredyty gotówkowe oferują też swoim klientom stałe bądź zmienne oprocentowanie. Oprocentowanie stałe jest niezmienne w całym okresie spłaty kredytu gotówkowego, natomiast oprocentowanie zmienne jest sumą elementu stałego oraz jakiegoś punktu odniesienia.

Na pewno to właśnie koszty są tym powodem dla którego dobre porównanie ofert jest niemalże konieczne. Tylko wtedy będziemy mogli wybrać taką ofertę, która dla nas będzie najkorzystniejsza czyli przede wszystkim najtańsza. Porównania ofert możemy dokonać samodzielnie, jednak na pewno zajmie to sporo czasu. Znacznie lepiej więc jest skorzystać z możliwości, jakie dzisiaj pod tym względem daje nam Internet. Tutaj bowiem wystarczy jedynie wyszukać odpowiednią stronę, na której można znaleźć niemalże wszystkie dostępne oferty kredytów i dość szybko je ze sobą porównać. Nie musimy się jednak w każdą oddzielnie wczytywać, temu bowiem służą specjalne wyszukiwarki kredytów. Zazwyczaj mamy możliwość określenia własnych wymogów spomiędzy dostępnych opcji. Zazwyczaj skupiamy się na kwocie kredytu,. Okresie spłaty czy też na przykład wysokości raty miesięcznej. Gdy już zaznaczymy odpowiednie pozycje, wystarczy kliknąć przycisk, aby szybko otrzymać listę najbardziej dopasowanych wyników. Zazwyczaj oferty kredytowe sortowane są do tych najbardziej dopasowanych pod każdym względem. Bywa jednak że atrakcyjne warunki oferty bankowej przeznaczone są dla osób posiadających w nim konto, dlatego na tą kwestię należy zwrócić uwagę. Poza tym z pewnością powinno się sprawdzić właśnie ofertę własnego banku, być może będzie ona znacznie atrakcyjniejsza niż oferty wielu innych.

Komentarze są wyłączone.