To co umożliwia lokata bankowa to oszczędzanie z pewnym zyskiem. Z założenia jest tak że ty jako klient wpłacasz pieniądze do banku i umawiasz się z nim na procent, który jest twoim zarobkiem. Dwie strony powinny być zadowolone po okresie czasu, wskazanym w umowie. Bank posiada kapitał, którym może dysponować i pomnażać swoje zyski np. udzielać kredytów i pożyczek natomiast ty masz gratyfikacje w postaci procentów który powinieneś odnoście do skali całego roku.

Oferta uruchamiająca lokatę bankową na koncie osobistym jest kierowana do osób, które niekoniecznie mają doświadczenie w inwestowaniu środków własnych. Ten rodzaj oszczędności jest stabilny, dlatego ktoś kto ma ochotę i środki może oszczędzać sukcesywnie bez ponoszenia dodatkowych kosztów i czasu. To co jest czynnikiem sprawczym w ustaleniu wartości danej lokaty to decyzja Rady Polityki Pieniężnej która ustala wartość stóp procentowych co roku.

Do lokat jakie są obecnie na rynku możemy zaliczyć takie jak:

Lokata długoterminowa i krótkoterminowa to najbardziej rozpowszechniony model oszczędzania jaki jest dostępny w bankach. Założenie lokaty jest by po uruchomieniu i końcu środki zostały zwrócone wraz z zaoszczędzonymi procentami do klienta. Lokaty krótko terminowe zakładane są na okres od 1 miesiąca do 12 miesięcy. Długoterminowa daje możliwość długofalowej inwestycji od roku nawet do 5 lat. Oczywiście po zakończeniu okresu istnieje możliwość automatycznego przedłużenia lub ewentualnie zmiany lub rezygnację.

Lokaty progresywne. Jak nazwa sama wskazuje liczy się postęp i ruchomość oprocentowania. Progres może dotyczyć wzrostu lub spadku. Oczywiście zarobek z tego typu rozwiązań jest porównywalny co w przypadku lokaty długoterminowej i krótkoterminowej. Zaletą natomiast jest okoliczność, że nie jesteśmy zobowiązani okresem czasu i w dowolnym momencie możemy zakończyć lokatę bez straty oprocentowania.

Lokata automatyczna. To skuteczna i świetna oferta niektórych banków. Uruchomienie jej jest bardzo proste a tak naprawdę nawet nic nie musimy robić oprócz złożenia pisemnej dyspozycji, w której bank samodzielnie uruchomi lokatę w sytuacji, kiedy nasze środki przekroczą ustaloną wartość np. 10 tysięcy złotych. Po zablokowaniu środków nadwyżki naliczana jest stopa oprocentowania. Jest to bardzo wygodna metoda dająca poczucie wolności finansowej.

Lokata nocna i satysfakcja z decyzji.

Wśród innych propozycji lub wariantów działania z lokatami jest możliwość zawiązania umowy na świadczenie usług lokacyjnych tylko na okres jednej nocy. Tak zwany overinght zaczyna się o ustalonej preferencjami użytkowymi czasie np. 15 godzina. I chociaż jest to sposób niekoniecznie pozwalający dużo zarobić to zdecydowanie jest to szybki sposób oszczędzania.

Dla kogo są wprowadzane coraz to nowsze lokaty bankowe.? Przede wszystkim lokata jako produkt bankowy jest narzędziem, które pomaga w określonym czasie i w sytuacjach, które mogłaby się wydawać nie do przeskoczenia. Są dla ludzi kreatywnych którzy wiedzą co chcą osiągnąć, posiadają środki kapitałowe które spokojnie po przeznaczeniu nie spowodują destabilizacji finansów domowych. Jeżeli tylko zastanawiasz się nad opcja deponowania gotówki w lokacie możesz skorzystać z wielu podpowiedzi w tym zakresie. Pomoc doradców oraz fora internetowe o tematyce finansowej skutecznie pomaga rozwiać wątpliwości. Oszczędzanie za pośrednictwem lokat bankowych w systemie uznanym za najskuteczniejszym może dodać nam pewności siebie w inwestowanie wartości pieniężnych jak również da nam poczucie satysfakcji.

Komentarze są wyłączone.