Możliwości inwestowania pieniędzy jest w obecnych czasach naprawdę bardzo wiele, w związku z tym potencjalni inwestorzy nie spieszą się i zastanawiają się nad wszystkimi opcjami po to, aby nie popełnić błędu i aby zarobić na swojej inwestycji jak najlepiej. Nie inwestuje się przecież pieniędzy w coś, co nie przyniesie żadnego zysku tylko po to, aby te pieniądze gdzieś ulokować, chociaż zdarzały się i takie przypadki. Teraz inwestuje się w coś z przyszłością, a ta przyszłość zapewniona jest najczęściej poprzez lokaty bankowe, bowiem to im ufa się najbardziej.

Banki oferują nam jednak znacznie więcej aniżeli tylko i wyłącznie lokaty, bowiem takich produktów finansowych jakie mogą interesować ludzi i w jakie mogą oni chcieć inwestować jest naprawdę coraz więcej. Jednym z takich ciekawych produktów, jakie mogą zainteresować nas wszystkich jest polisolokata. Co to takiego i czy rzeczywiście warto jest w ten produkt zainwestować?

Owszem, ale warto jest też wiedzieć czym naprawdę jest polisolokata i na przykład dlaczego jest ona lepsza od innych środków finansowych, takich jak chociażby lokaty bankowe.

Otóż polisolokata, jest to jak sama nazwa wskazuje połączenie polisy ubezpieczeniowej z jeszcze jednym produktem, a więc lokatą bankową. Jeśli więc rozważacie, aby ulokować pieniądze na lokacie, to koniecznie musicie przemyśleć też opcję polisolokaty, a wszystko dlatego, że jest to po prostu dwa w jednym. Za jednym razem możecie upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, a bardzo wiele osób taka opcja właśnie niezmiernie zachęca.

Co jeszcze warto wiedzieć o polisolokacie? Przede wszystkim to, że taka kombinacja nie powstała przypadkiem, wręcz przeciwnie. Jest to bardzo przemyślane połączenie produkty określanego mianem depozytowego, jak również ubezpieczenia, dzięki czemu istnieje bardzo duża możliwość na to, by uniknąć płacenia podatku, jaki należnych od zysków kapitałowych. Co to oznacza w praktyce?

Nic innego jak fakt, że podatek belki, który wynosi aż dziewiętnaście procent nagle ulega bardzo dużemu uszczupleniu, bowiem po prostu się go nie płaci – ponosi się zyski w inny sposób, można powiedzieć, że mniej tradycyjny, to doskonała alternatywa. Niestety nie będzie przesadą stwierdzenie, że swoją świetność polisolokaty już dawno mają za sobą i teraz największą furorę robią tak naprawdę lokaty bankowe, które dodatkowo są lepsze przez to, że posiadają nierzadko dzienne naliczanie odsetek i nawet możliwości wypłat, a nie konieczność uziemienia pieniędzy na jakiś czas.

Jakie są zalety polisolokat? Otóż przede wszystkim najważniejszą zaletą jest ich konstrukcja, a więc to, że jest to znakomite połączenie ubezpieczenia z polisą, co pozwala uniknąć płacenia podatku oraz czerpanie wspaniałych zysków, a do tego jeszcze fajne jest to, że funkcjonują one jak zwykłe lokaty, co oznacza, że wcale nie trzeba ich się bać. Jednak są tacy, którzy twierdzą, że mają one również wady? Jakie więc mogą być wady tych produktów finansowych? Pierwszą istotną wadą jest to, że istnieje naprawdę niewielka dostępność tych produktów. Niewiele banków zajmuje się oferowaniem tej kombinacji mimo że ludzie zapewne by się nimi zaczęli interesować. Kolejną wadą jest to, że ich oprocentowanie tak naprawdę nie jest zbyt wysokie, a więc lokaty zwykłe tutaj wiodą prym. Co dalej? Niewielka konkurencja również ma znaczenie, bowiem tak naprawdę bez konkurencji trudno jest proponować klientom coś, co byłoby dla nich naprawdę atrakcyjne, bo nie trzeba się o nich bić. Mimo to warto zainteresować się tym właśnie produktem, bo może okazać się on dla nas naprawdę korzystny.

Komentarze są wyłączone.